Athén: valami modern a 19. századból

Amennyiben Athén nyüzsgő utcái után egy kis nyugalomra vágyunk , akkor látogassunk el Nemzeti Kertbe vagy a mellette lévő Panathinaikosz stadionba. 

Amennyiben Athén nyüzsgő utcái után egy kis nyugalomra vágyunk , akkor látogassunk el Nemzeti Kertbe, ami 1974-ig a Királyi kert néven volt ismert. A 15,5 hektáros parkot  I. Ottó görög király  feleségének, Amália királynénak kérésére hozták létre, mely azon túl, hogy az egyik kedvenc helyévé vált a királynénak, tudományos célokat is szolgált. Úgy tartja, hogy azért is kedvelte Amália királyné annyira ezt a helyet, mert maga is aktívan részt vett a három éven át tartó, mintegy 7000 darab, 500 különböző fajtású facsemete elültésében. 

A királyi család tulajdonát képező parkot először 1860-ban nyitották meg a nagyközönség előtt; ezt követően délutánonként  közrendűek is betérhettek ide egy sétára. 

A kastélypark nevéhez azonban az 1920- as esztendőből sajnos egy tragikus esemény is kötődik. I. Sándor  görög király még korábban három majmot kapott ajándékba, és ezek közül a kedvenc majma egy séta alkalmával megtámadta a király, akkor már állapotos feleségét. Miután a király a neje segítségére sietett, a majom megharapta az uralkodót, aki a majom harapás következtében egy hónap múlva – ekkor még nem lévén tetanusz oltás – vérmérgezésben meghalt. 

Az 1923 óta állami tulajdonban lévő park ingyenesen látogatható.

Értékelés:5/4

Megjegyzés: Tavacskák, búja növényzet, gyermekjátszótér, piknikkre alkalmas zöld terület, árnyas romantikus helyen padok és teknős medence.

Panathinaikosz stadion 

Az athéni városcentrum szélén található  Panathinaikosz stadion több szempontból is érdekes, nem véletlen, hogy évente több, mint 200 ezer  turista keresi fel. Miután 1894-ben Párizsban életre hívták az Újkori Olimpiai Játékokat, úgy döntöttek, hogy az 1896-os rendezvénynek Athén ad otthont, konkrét helyszínül a Panathinaikosz stadiont választották. Mivel korábban  itt egy ókori stadion romjaira bukkantak, kézenfekvő volt, hogy az új stadiont annak romjaira építsék. Így készült el a világ egyik legrégebbi, még használatban lévő stadionja A stadion másik különlegessége, hogy a világon az egyetlen létező márványból készült stadion. 

Értékelés:5/4

Megjegyzés: a belépőjegy ára drága: felnőttnek 10 euró, gyermeknek 5 euró. Amennyiben nem akarunk ennyit kifizetni a belépőjegyre, kívúlről is egész jól látható.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.